Klavyede Standart Siyah Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Yıldız Isareti Simgesi Sembolu Nasil Yapilir

Kopyala ! Kopyalandı !
Simge Bilgileri
UNICODE U+2605
DECIMAL ★
HEXADECIMAL ★
URL KODU %E2%98%85
JAVASCRİPT KODU \u2605
CSS KODU \002605
RUBY KODU \u{2605}
İNGİLİZCESİ Black Star
KISAYOLU ALT+09733
Tanım Bilgileri
Güneş ve Ay dışında olmak üzere, gökyüzünde görülen ışıklı gökcisimlerinden her birine yıldız ismi verilir. Bu işaret standart beş köşeli yıldızı sembolize etmektedir.
Kullanım Bilgileri
Türkçe klavyede yıldız nerede nasıl yapılırBu işaret klavyede ALT+09733 kısayolu kullanılarak yapılabilir. Bunun için ALT tuşuna basılı tutarken klavyenin en sağ kısmındaki nümerik tuşlar kullanılarak 09733 yazılır ve tuşlar serbest bırakılır. Ayrıca işareti, yukarıdaki Kopyala ! butonunu kullanarak, veri girişi yapılabilen her türlü platform üzerinde (Facebook, Twitter, Microsoft Office Word, Excel) yapıştırma işlemi yaparak kullanabilirsiniz.
AÇIKLAMALAR
Bu işarete ait kısayol değeri yalnızca Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlar için geçerli olup diğer işletim sistemlerinde -hepsinde denenmemekle birlikte- çalışmamaktadır.

İşareti kısayolu kullanarak yaparken izlenmesi gereken birkaç adım aşağıda verilmiştir:
𝟏 Öncelikle, işaretin yapılabilmesi için kısayol değeri girilinceye kadar ana kombine tuşuna (örneğin; ALT, SHIFT veya ALT Gr) basılı tutulmalıdır. Bu tuşlar aynı işlevleri yerine getirmedikleri için, kısayoldan doğru sonuç elde edilebilmesi için, yukarıda belirtilen doğru ana kombine tuşlarının kullanılması gerekmektedir.
𝟐 Ana kombine tuşuna basılı tutulurken, sayısal değer tuşlarıyla kısayol değeri girilmelidir. Klavye üzerinde sayısal değer tuşları 2 çeşittir, bunlar: Klavyenin üst tarafında bulunan klavye üstü sayısal değer tuşları ve klavyenin sağ tarafında bulunan numerik tuşlardır. Bunlardan numerik tuşlar genelde ALT kombine tuşu ile, klavye üstü tuşlar ise SHIFT veya ALT Gr kombine tuşu ile kullanılmaktadır. İlgili tuşların hiçbiri aynı işlevi yerine getirmedikleri için, kısayoldan doğru sonuç elde edilebilmesi için, yukarıda belirtilen doğru sayısal değer tuşlarının kullanılması gerekmektedir.
𝟑 Son olarak işlem bittiğinde bilgisayar tarafından işaretin oluşturulması için ana kombine tuşu serbest bırakılmalıdır.

İşareti yukarıdan kopyalamak için, Kopyala butonu kullanılabilir. Veya bir diğer yöntem için, işaretin üzerine farenin sol tuşu ile çift tıklama yapılarak işaret seçilmeli ve ardından CTRL-C kısayolu ile veya farenin sağ tuşuna tıklayarak açılan menüden Kopyala seçeneğini seçerek kopyalama işlemi yapılmalıdır.

Klavyede Standart Siyah Yıldız İşareti Nasıl Yapılır? Klavyede Standart Siyah Yıldız İşareti Nasıl Yapılır? Reviewed by Klavye İşaretleri on 3/05/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.