Klavyede Radyasyon Radyoaktivite İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Ici BosTik Isareti Simgesi Sembolu Nasil Yapilir
Tanım Bilgileri
Radyasyon veya Işınım, elektromanyetik dalgalar veya parçacıklar biçimindeki enerji yayımı ya da aktarımıdır. Radyoaktif maddelerin alfa, beta, gama gibi ışınları yaymasına veya Uzayda yayılan herhangi bir elektromanyetik ışını meydana getiren unsurların tamamına da radyasyon denir. Bir maddenin atom çekirdeğindeki nötronların sayısı, proton sayısına göre oldukça fazla ise; bu tür maddeler kararsız bir yapı göstermekte ve çekirdeğindeki nötronlar alfa, beta, gama gibi çeşitli ışınlar yaymak suretiyle parçalanmaktadırlar. Çevresine bu şekilde ışın saçarak parçalanan maddelere radyoaktif madde denir.
Simge Bilgileri
Evrensel Kodu (Unicode): U+2622
HTML Decimal (Onluk) Kodu: ☢
HTML Hexadecimal (Onaltılık) Kodu: ☢
URL Alanı Kodu: %E2%98%A2
İngilizce İsmi: Radioactive Sign
Kullanım Bilgileri
Bu işaret klavyede ALT+09762(klavye sağı) kısayolu kullanılarak yapılabilir. İşareti, yukarıdan Kopyala+Yapıştır yaparak, veri girişi yapılabilen her türlü platform üzerinde (Facebook, Twitter, Microsoft Office Word, Excel) kullanabilirsiniz.
Klavyede Radyasyon Radyoaktivite İşareti Nasıl Yapılır? Klavyede Radyasyon Radyoaktivite İşareti Nasıl Yapılır? Reviewed by Klavye İşaretleri on 4/19/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.