Klavyede Bismillahirrahmanirrahim Yazısı Arapça Nasıl Yazılır?

Klavyede Arapca Bismillahirrahmanirrahim Yazisi Isareti Simgesi Sembolu Nasil Yapilir Arabic Keyboard

Kopyala ! Kopyalandı !
Simge Bilgileri
UNICODE U+FDFD
DECIMAL ﷽
HEXADECIMAL ﷽
URL KODU %EF%B7%BD
JAVASCRİPT KODU \uFDFD
CSS KODU \00FDFD
RUBY KODU \u{FDFD}
İNGİLİZCESİ Arabic Ligature Bismillah ar-Rahman ar-Raheem
KISAYOLU ALT+065021
Tanım Bilgileri
Kuran'da surelerin başında bulunan Besmele, aynı zamanda Neml suresinin 30. ayetidir. Besmele Tevbe Suresi hariç bütün surelerin başlangıcında yer almaktadır. Bu cümlenin Türkçe'deki manası: "Şefkatle merhamet eden Allah'ın adıyla" dır.
Kullanım Bilgileri
Bu işaret klavyede ALT+065021 kısayolu kullanılarak yapılabilir. Ayrıca bu bağlantıya tıklayarak Arapça klavyemizi kullanabilir, Bismillahirrahmanirrahim yazısını yazabilir ve kopyalayabilirsiniz. Ek olarak, işareti yukarıdaki Kopyala butonunu kullanarak, veri girişi yapılabilen her türlü platform üzerinde (Facebook, Twitter, Microsoft Office Word, Excel) yapıştırma işlemi yaparak kullanabilirsiniz.
AÇIKLAMALAR
Bu işarete ait kısayol değeri yalnızca Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlar için geçerli olup diğer işletim sistemlerinde -hepsinde denenmemekle birlikte- çalışmamaktadır.

İşareti kısayolu kullanarak yaparken izlenmesi gereken birkaç adım aşağıda verilmiştir:
𝟏 Öncelikle, işaretin yapılabilmesi için kısayol değeri girilinceye kadar ana kombine tuşuna (örneğin; ALT, SHIFT veya ALT Gr) basılı tutulmalıdır. Bu tuşlar aynı işlevleri yerine getirmedikleri için, kısayoldan doğru sonuç elde edilebilmesi için, yukarıda belirtilen doğru ana kombine tuşlarının kullanılması gerekmektedir.
𝟐 Ana kombine tuşuna basılı tutulurken, sayısal değer tuşlarıyla kısayol değeri girilmelidir. Klavye üzerinde sayısal değer tuşları 2 çeşittir, bunlar: Klavyenin üst tarafında bulunan klavye üstü sayısal değer tuşları ve klavyenin sağ tarafında bulunan numerik tuşlardır. Bunlardan numerik tuşlar genelde ALT kombine tuşu ile, klavye üstü tuşlar ise SHIFT veya ALT Gr kombine tuşu ile kullanılmaktadır. İlgili tuşların hiçbiri aynı işlevi yerine getirmedikleri için, kısayoldan doğru sonuç elde edilebilmesi için, yukarıda belirtilen doğru sayısal değer tuşlarının kullanılması gerekmektedir.
𝟑 Son olarak işlem bittiğinde bilgisayar tarafından işaretin oluşturulması için ana kombine tuşu serbest bırakılmalıdır.

İşareti yukarıdan kopyalamak için, Kopyala butonu kullanılabilir. Veya bir diğer yöntem için, işaretin üzerine farenin sol tuşu ile çift tıklama yapılarak işaret seçilmeli ve ardından CTRL-C kısayolu ile veya farenin sağ tuşuna tıklayarak açılan menüden Kopyala seçeneğini seçerek kopyalama işlemi yapılmalıdır.

Klavyede Bismillahirrahmanirrahim Yazısı Arapça Nasıl Yazılır? Klavyede Bismillahirrahmanirrahim Yazısı Arapça Nasıl Yazılır? Reviewed by Klavye İşaretleri on 4/18/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.