Klavyede Muhammed Yazısı Arapça Nasıl Yazılır?

Klavyede Arapca Peygamber Efendimizin Adı Muhammed Yazısı Sembolu Nasil Yapilir Arabic Keyboard

Kopyala ! Kopyalandı !
Simge Bilgileri
UNICODE U+FDF4
DECIMAL ﷴ
HEXADECIMAL ﷴ
URL KODU %EF%B7%B4
JAVASCRİPT KODU \uFDF4
CSS KODU \00FDFD
RUBY KODU \u{FDF4}
İNGİLİZCESİ Arabic Ligature Mohammad Isolated Form
KISAYOLU ALT+065012
Tanım Bilgileri
Muhammed bin Abdullah (doğumu: 570 veya 571, Mekke - vefatı: 8 Haziran 632, Medine) İslam'da son peygamber kabul edilen toplumsal, dini, siyasi, askeri önderdir. Mekke'den başlayarak Arap Yarımadası'nı, İslam hakimiyetinde tek bir yönetim altında birleştirmiştir. Allah'ın peygamberi - resulü ve insanlık için Allah tarafından gönderilen peygamberlerin sonuncusudur. Hz. Âdem, Nuh, İbrahim, Musa, İsa ve diğer peygamberlerin tahrif edilmiş tek tanrılı dinlerini onarmış ve tamamlamıştır.
Kullanım Bilgileri
Bu işaret klavyede ALT+065012 kısayolu kullanılarak yapılabilir. Ayrıca bu bağlantıya tıklayarak Arapça klavyemizi kullanabilir, Muhammed yazısını yazabilir ve kopyalayabilirsiniz. Ek olarak, işareti yukarıdaki Kopyala butonunu kullanarak, veri girişi yapılabilen her türlü platform üzerinde (Facebook, Twitter, Microsoft Office Word, Excel) yapıştırma işlemi yaparak kullanabilirsiniz.
AÇIKLAMALAR
Bu işarete ait kısayol değeri yalnızca Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlar için geçerli olup diğer işletim sistemlerinde -hepsinde denenmemekle birlikte- çalışmamaktadır.

İşareti kısayolu kullanarak yaparken izlenmesi gereken birkaç adım aşağıda verilmiştir:
𝟏 Öncelikle, işaretin yapılabilmesi için kısayol değeri girilinceye kadar ana kombine tuşuna (örneğin; ALT, SHIFT veya ALT Gr) basılı tutulmalıdır. Bu tuşlar aynı işlevleri yerine getirmedikleri için, kısayoldan doğru sonuç elde edilebilmesi için, yukarıda belirtilen doğru ana kombine tuşlarının kullanılması gerekmektedir.
𝟐 Ana kombine tuşuna basılı tutulurken, sayısal değer tuşlarıyla kısayol değeri girilmelidir. Klavye üzerinde sayısal değer tuşları 2 çeşittir, bunlar: Klavyenin üst tarafında bulunan klavye üstü sayısal değer tuşları ve klavyenin sağ tarafında bulunan numerik tuşlardır. Bunlardan numerik tuşlar genelde ALT kombine tuşu ile, klavye üstü tuşlar ise SHIFT veya ALT Gr kombine tuşu ile kullanılmaktadır. İlgili tuşların hiçbiri aynı işlevi yerine getirmedikleri için, kısayoldan doğru sonuç elde edilebilmesi için, yukarıda belirtilen doğru sayısal değer tuşlarının kullanılması gerekmektedir.
𝟑 Son olarak işlem bittiğinde bilgisayar tarafından işaretin oluşturulması için ana kombine tuşu serbest bırakılmalıdır.

İşareti yukarıdan kopyalamak için, Kopyala butonu kullanılabilir. Veya bir diğer yöntem için, işaretin üzerine farenin sol tuşu ile çift tıklama yapılarak işaret seçilmeli ve ardından CTRL-C kısayolu ile veya farenin sağ tuşuna tıklayarak açılan menüden Kopyala seçeneğini seçerek kopyalama işlemi yapılmalıdır.

Klavyede Muhammed Yazısı Arapça Nasıl Yazılır? Klavyede Muhammed Yazısı Arapça Nasıl Yazılır? Reviewed by Klavye İşaretleri on 4/18/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.