Klavyede Soru İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Soru Isareti Simgesi Sembolu Nasil Yapilir Question Mark Keyboard shortcut
?

Kopyala ! Kopyalandı !
Simge Bilgileri
UNICODE U+003F
DECIMAL ?
HEXADECIMAL ?
URL KODU %3F
JAVASCRİPT KODU \u003F
CSS KODU \00003F
RUBY KODU \u{3F}
İNGİLİZCESİ Question Mark
KISAYOLU ALT+63
SHİFT+?
Tanım Bilgileri
Soru işareti; soru bildiren cümle ve sözcüklerin sonunda, herhangi bir bilginin şüphe ile karşılandığını veya kesin olmadığını anlatmak için yay ayraç içinde ve Bilinmeyen yer, tarih ve benzeri durumları belirtmek için kullanılan bir noktalama işaretidir.
Kullanım Bilgileri
Türkçe klavyede soru işareti tuşu nerede nasıl yapılırBu işaret klavyede ALT+63 veya SHİFT+? kısayolları kullanılarak yapılabilir. Bu özel soru işareti tuşu, yukarıdaki klavyede görüldüğü gibi genellikle klavye üstü 0 sayı tuşunun sağında ve tire tuşunun solunda yer almaktadır. Bu tuşa SHİFT tuşu ile birlikte bastığınızda soru işareti oluşur.
İngilizce klavyede soru işareti nerede İngilizce klavyede soru işareti tuşu, yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, klavyenin sağ alt kısmında, SHİFT tuşunun hemen solunda ve Windows logo tuşunun üzerinde yer almaktadır. Bu tuşa SHİFT tuşu ile birlikte basılırsa soru işareti oluşturulur.
Ayrıca işareti, yukarıdaki Kopyala ! butonunu kullanarak, veri girişi yapılabilen her türlü platform üzerinde (Facebook, Twitter, Microsoft Office Word, Excel) yapıştırma işlemi yaparak kullanabilirsiniz.

Esin Türkmen

Bilgisayar ortamında kullanılabilecek her türlü işaretle ilgili bir webmaster...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder