Klavyede BozKurt İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede BozKurt Emoji Ülkücü MHP Isareti Nasil Yapilir
🐺

Kopyala ! Kopyalandı !
Simge Bilgileri
UNICODE U+1F43A
HTML DECIMAL 🐺
HEXADECIMAL 🐺
URL KODU %F0%9F%90%BA
JAVASCRİPT KODU \u1F43A
CSS KODU \01F43A
RUBY KODU \u{1F43A}
İNGİLİZCESİ Wolf Face
KISAYOLU ALT+0128058
Tanım Bilgileri
Kurt veya boz kurt (Canis lupus), köpekgiller familyasının en yaygın ve en iri türü. Köpek, boz kurdun bir alt türüdür. Gri kurt ya da orman kurdu olarak da bilinen boz kurt, dünyadaki en yaygın ve en çok bilinen kurt türüdür ve bu nedenle sıklıkla kurt sözcüğü ile eş anlamlı olarak kullanılır. Kurtların kafası büyük, kulakları kısa, püsküllü kuyrukları vücutlarının üçte biri uzunluktadır. Renkleri alt türlerine göre yöresel olarak değişir, beyaz, krem rengi, sarımsı, kızıl, gri ve siyah olabilir. MHP ve ülkücülerin sık kullandığı Bozkurt emoji işareti bütün Türk dünyasında kullanılmaktadır.

YENİ: Eski Türkçe Göktürk alfabesinin tüm harflerini incelemek kopyalamak için tıklayınız
Kullanım Bilgileri
Bu işaret klavyede ALT+0128058 kısayolu kullanılarak yapılabilir. Ayrıca işareti, yukarıdaki Kopyala butonunu kullanarak, veri girişi yapılabilen her türlü platform üzerinde (Facebook, Twitter, Microsoft Office Word, Excel) yapıştırma işlemi yaparak kullanabilirsiniz.

Esin Türkmen

Bilgisayar ortamında kullanılabilecek her türlü işaretle ilgili bir webmaster...

39 yorum:

 1. 🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nasıl yapıyosun bu yazı oluyo hep U+1F43A

   Sil
  2. Merhaba Bilgisayar Oyunda işaret Simge Bilgilerinin sağındaki siyah arka plan olan yerde yer almaktadır. Oradan kopyalayıp kullanabilirsin. Bir diğer yöntem olarak İşareti Panoya Kopyala butonunu kullanabilirsin. Blogger Youtube gibi sitelerde de yer alan Google HTML yorum kutusu için bir yöntem de, Simge Bilgileri bölümünden HTML kodlarından birini kopyalayıp yorum bölümüne yazarsan, yorumu gönderince işaret ortaya çıkacaktır.

   Sil
 2. nasıl yapılıo bende bu yazı oluyo hep U+1F43A

  YanıtlaSil
 3. m/U+1F43A, bu çalışmadı ama. Normal bir bozkurt emoji yapmak uzman arkadaşlar için bu kadar mı, zor?

  YanıtlaSil