Klavyede Pound Sterlin İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Ingiliz Poundu Sterlin GBP Isareti Simgesi Sembolu Nasil Yapilir
£

𝗞𝗢𝗣𝗬𝗔𝗟𝗔 𝗞𝗢𝗣𝗬𝗔𝗟𝗔𝗡𝗗𝗜
Genel Karakter Bilgisi
UNICODE U+00A3
DECIMAL £
HEXADECIMAL £
URL KODU %C2%A3
JAVASCRİPT KODU \u00A3
CSS KODU \0000A3
RUBY KODU \u{00A3}
İNGİLİZCESİ Pound Sign
KISAYOLU ALT+0163
Anlamı Manası Nedir?
İngiliz sterlini veya Pound sterling, Birleşik Krallık'ta kullanılan para birimidir. Türkçede lira olarak da adlandırılır. Uluslararası para kodu Great Britain Pound anlamına gelen “GBP”dir.
İşaret Klavyede Nasıl Yapılır
TR-Q Klavye
Bu kısayol, Türkçe Q klavye olan bilgisayarlar için geçerlidir. ALT Gr tuşuna basılı tutarken, klavyenin üst kısmındaki sayısal tuşlardan 2 tuşuna basılır.
TR-F Klavye
Bu kısayol, Türkçe F klavye olan bilgisayarlar için geçerlidir. ALT Gr tuşuna basılı tutarken, harf tuşlarından P tuşuna basılır.
UK-İngilizce Klavye
Bu kısayol, sadece UK İngilizce klavye olan bilgisayarlar için geçerlidir ve US İngilizce klavyeler için geçerli değildir. SHIFT tuşuna basılı tutarken, klavyenin üst kısmındaki sayısal tuşlardan 3 tuşuna basılır.
MAC Klavye
Bu kısayol, Mac işletim sistemi kullanan bilgisayarlar için geçerlidir. ⌥ Option tuşuna basılı tutarken, klavyenin üst kısmındaki sayısal tuşlardan 3 tuşuna basılır.
LINUX Klavye
Bu kısayol, Linux işletim sistemi kullanan bilgisayarlar için geçerlidir. CTRL ve SHIFT tuşlarına aynı anda basılı tutarken, klavye tuşları ile UA3 yazılır.
GENEL Kullanım
Bu kısayol, tüm Windows laptop ve bilgisayarlar için geçerlidir. ALT tuşuna basılı tutarken klavyenin en sağ kısmındaki nümerik tuşlar kullanılarak 0163 yazılır ve tüm tuşlar serbest bırakılır.
ANDROİD KlavyeBu kısayol, Android işletim sistemi kullanan telefonlar için geçerlidir. Klavyenin sol alt kısmında bulunan ?123 tuşuna basılır. Daha sonra yine klavyenin sol alt kısmında olan =\< tuşuna basılır ve o ekrandan işaret seçilerek kullanılır.
iOS KlavyeBu kısayol, iOS işletim sistemi kullanan telefonlar için geçerlidir. Klavyenin sol alt kısmında bulunan 123 tuşuna basılır. Daha sonra $ simgesine basılı tutulur ve parmak kaydırılarak pound işareti seçilerek kullanılır.
Ek Yöntem İşareti yukarıdaki Kopyala butonunu kullanarak, veri girişi yapılabilen her türlü platform üzerinde (Facebook, Twitter, Microsoft Office Word, Excel) yapıştırma işlemi yaparak kullanabilirsiniz.

Esin Türkmen

Bilgisayar ortamında kullanılabilecek her türlü işaretle ilgili bir webmaster...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder