Klavyede Facebook Logosu Nasıl Yapılır?

Klavyede Facebook Logosu Isareti Simgesi Sembolu Nasil Yapilir
𝗳
Tanım Bilgileri

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm okullar Facebook'ta mevcuttu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.

Simge Bilgileri

Evrensel Kodu (Unicode): U+1D5F3
HTML Decimal (Onluk) Kodu: 𝗳
HTML Hexadecimal (Onaltılık) Kodu: 𝗳
URL Alanı Kodu: %F0%9D%97%B3
İngilizce İsmi: Mathematical Sans-Serif Bold Small F

Kullanım Bilgileri

Bu işaret klavyede bir kısayola sahip değildir. Sembolü, yukarıdan Kopyala+Yapıştır yaparak, veri girişi yapılabilen her türlü platform üzerinde (Facebook, Twitter, Microsoft Office Word, Excel) kullanabilirsiniz.

Klavyede Facebook Logosu Nasıl Yapılır? Klavyede Facebook Logosu Nasıl Yapılır? Reviewed by Klavye İşaretleri on 5/30/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.